usługi brukarskie Śląsk

Ogród wokół naszego mieszkania nie może istnieć bez ścieżki do drzwi, a cóż innego lepiej nadaje się na drogę, niż kostka? Warto zadbać o , aby kostka była właściwie wyłożona.

Różne wersje kostki

Kostka brukowa zasadniczo wykonana jest z betonu.
Jest to najzwyczajniej w świecie odlana forma, która może przybrać dowolny kształt, który zależy jedynie od fantazji. Dzisiaj bruk produkuje się z bardzo wytrzymałych mieszanek betonu z dodatkiem kruszyw lub pigmentów, które nadają mu różnych właściwości, np.

kolor.

Kształtem kostki można na tyle manipulować, że można nawet ułożyć parking bez użycia farby do oddzielania poszczególnych miejsc.

O historii betonu

usługi brukarskie Śląsk
Określany również jako sztuczny kamień, beton został wynaleziony i był używany w budownictwie w Asyrii, potem w starożytnym Rzymie czasów republiki (około 200 r.

p.n.e.).

W starożytności używano mieszaniny piasku i drobnych kamieni z zaprawą wapienną do łączenia kamieni w murze i sklepieniach.

Rzymianie używali jako zaprawy naturalnej pucolany pochodzącej z popiołów wulkanicznych, najpierw z Wezuwiusza, później z innych miejsc.

Dodatek popiołu wulkanicznego czynił rzymski beton wodoodpornym.
W okolicach odległych od wulkanów wykorzystywano zużyte drobno zmielone dachówki. Wiele zabytków starożytnego Rzymu w całym basenie Morza Śródziemnego zostało wykonanych z betonu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton

Bałagan po budowlany

Roboty wykończeniowe przy budowie domu to taki etap przy którym tak na prawdę kształtuje się końcowy wygląd naszego domu.
Dlatego na tym właśnie etapie warto zadbać o każdy szczegół, aby później uniknąć drogich i czasochłonnych poprawek, zarówno we wnętrzu domu jak i w ogrodzie. Ogród po robotach budowlanych jest zazwyczaj w opłakanym stanie.
Głównie goła ziemia, piach, a roślinność zdeptana i rozjeżdżona ciężkim sprzętem budowlanym.
Warto przestrzegać pewnej prostej zasady w takim przypadku: jeżeli chcesz kostkę brukowa w ogrodzie to połóż ją zanim zajmiesz się resztą ogrodu.
W ten sposób unikniesz kolejnych zniszczeń..
Dodane: 28-04-2016 08:28

Tagi: rybnik śląsk usługi budownictwo usługi brukarskie