Patenty na pakowanie się

Dodane: 05-04-2016 10:43
Patenty na pakowanie się Czy worek na kapcie to przydatna rzecz? Z pewnością dla osób lubiących porządek i modę. Oprócz tego w sieci można znaleźć wiele różnych innych ciekawych pomysłów dla lubiących porządek.

Wikipedia o walizce

Walizka to przenośne opakowanie na bagaż, używane najczęściej w trakcie podróży. W kształcie zbliżona jest do płaskiego prostopadłościanu z zaokrąglonymi krawędziami. Składa się z dwóch ruchomych względem siebie części, połączonych zawiasami.

Walizki wykonywane są z różnych materiałów: tkaniny, tworzywa sztucznego, skóry. Zwykle poszczególne boki są dodatkowo usztywnione wewnętrznymi wkładkami, aby zapobiec deformacji kształtu. Na jednym z boków znajduje się uchwyt służący do przenoszenia. Często dodatkowo walizka jest wyposażona w kółka oraz wysuwany uchwyt, które umożliwiają przemieszczanie walizki bezpośrednio po podłodze, bez podnoszenia. Niektóre walizki posiadają zamki, chroniące ich zawartość.

Szczególnym rodzajem walizki jest walizka lotnicza. Zawsze ma ona kółka i wysuwany uchwyt, jest zamykana i ma miejsce na etykietkę zawierającą dane właściciela. Najważniejszą cechą walizki lotniczej jest jej niewielki ciężar przy dużej wytrzymałości na uderzenie i zgniecenie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Walizka


Porządki w garderobie

Brak miejsca w szafie to zazwyczaj wynik słabej organizacji miejsca zarówno w ciuchach jak i całym mieszkaniu. Wyrzucanie części ubrań i butów to skuteczna metoda, ale nie jedyna, aby zyskać trochę przestrzeni. Brak miejsca na wieszanie nowych ubrań można obejść stosując zwykłą zawleczkę od puszki. Wystarczy są przewlec przez hak w wieszaku i kolejny wieszak powiesić w oczku zawleczki. W ten sposób można podwoić albo i potroić miejsce na wiszące ciuchy w szafie.

Składanie ciuchów w kostkę to nie jedyna metoda na ich przechowywanie, jeżeli ciuchy nie są bardzo wrażliwe i delikatne można je zawinąć w rulon i w ten sposób odzyskamy trochę miejsca na półkach i w komodach. Krawaty czy apaszki można przechowywać w woreczkach materiałowych, aby się nie poplątały z resztą ciuchów czy rzeczy. dzięki kilku trikom można zrobić porządki nie wyrzucając niczego, co przecież może się jeszcze przydać.


O worku podróżnym (inaczej plecak)

Plecak ? worek przystosowany do noszenia na plecach. Szczególnie popularny w turystyce. Duże plecaki zazwyczaj wyposażone są w stelaż, który rozkłada ciężar plecaka bardziej równomiernie na plecach człowieka. Pojemność plecaka zazwyczaj określa się w litrach.

Rodzaje plecaków:

miejski ? nieduży, o pojemności do 30 l, wykorzystywany w mieście i na krótkich wycieczkach, często także jako tornister szkolny.
wycieczkowy ? o pojemności rzędu 30 do 50 l. Przeznaczony do użytkowania na krótkich, kilkudniowych wyjazdach, często posiada stelaż wewnętrzny i pas biodrowy oraz kieszenie zewnętrzne, w których mogą być umieszczone napoje dostępne w łatwy sposób bez potrzeby otwierania plecaka (przy pomocy drugiej osoby także bez potrzeby jego zdejmowania)....

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plecak© 2019 http://plugnplay.com.pl/