O laniu wody

Dodane: 08-10-2014 09:42
O laniu wody Artykuł o tym jak istotna jest woda oraz jej oczyszczanie i oszczędzanie. Interesujesz się tym tematem? Zapraszamy: biologiczne oczyszczanie ściekówPrzydomowa oczyszczalnia ścieków - definicjaPrzydomowa oczyszczalnia ścieków ? to zespół urządzeń służących do...Artykuł o tym jak istotna jest woda oraz jej oczyszczanie i oszczędzanie. Interesujesz się tym tematem? Zapraszamy: biologiczne oczyszczanie ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - definicja

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? to zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów.

Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w


Woda - warto oszczędzać

Zdaję sobie sprawę, że wiele osób ma alergię na hasło "ekologia" lub "ekolodzy". tylko dobrze byłoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy, i który wykorzystujemy.

Jest kilka metod na oszczędzanie wody, które wcale nie oznaczają wielkich wyrzeczeń. Jednym z najprostszych jest stosowanie perlatorów na bateriach, które zachowują duże ciśnienie, ale wody leci mniej. Można też częściej brać prysznic, zamiast kąpieli.


Polska - kraj deficyty wody

Woda - najistotniejsza substancja na świecie. Bez niej nie byłoby życia na Ziemi. Z punktu widzenia biochemicznego jest niezwykle ciekawym obiektem badania, bo ma wyjątkowe cechy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest ważna, jednak czy pamiętamy o tym w naszym codziennym życiu?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania lasów, nic jej nie zatrzymuje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Oszczędzanie wody - kilka porad

Płacisz wysokie rachunki za wodę i zastanawiasz się, jak by tu oszczędzić? Jest parę prostych sposobów.

Tylko jeżeli zużycie wody wydaje ci się zbyt duże, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... "nie pożycza". Bywa się także, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Ale jeśli wszystkie instalacje są szczelne i woda nie odpływa sobie do cudzego kranu, to trzeba jeszcze skontrolować parę rzeczy.

Najwięcej wody zużywa toaleta. Skontroluj, czy posiadasz oszczędną spłuczkę, lub czy może woda ucieka do muszli ciągle? To dość często występujący problem. Mechanizm spłuczki da się kupić osobno, można go wymienić samodzielnie. Jednak być może, trzeba niestety kupić sobie nową toaletę.

Istotna jest też jakość i energooszczędność urządzeń AGD - pralki i zmywarki. Wysokiej jakości zmywarka zużywa zauważalnie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna posiadać automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.© 2019 http://plugnplay.com.pl/